Skip links

Regeneracja czy naprawa skrzyni biegów?

Regeneracja tym się różni od naprawy, że polega na całościowej i kompleksowej wymianie uszkodzonych i zużywających się części. Naprawa jest pojęciem węższym, bo zakłada tylko wymianę elementów, które podczas badania wstępnego zakwalifikowano jako uszkodzone. Nie macie więc chyba wątpliwości co jest dla samochodu i jego kierowcy atrakcyjniejszym rozwiązaniem.

Naprawa skrzyni biegów to rozwiązanie chwilowe

Kiedy zaleca jest naprawa skrzyni biegów, a regeneracja nie będzie konieczna? Skrzynia jest sprawna, olej wymieniany jest regularnie, a kierowca nie obciąża drążka zmiany biegów własną dłonią. Przekładnia nie wydaje podejrzanych dźwięków, ale konieczna jest np. wymiana łożyska. Jeśli okaże się, że konieczność tej wymiany jest jedynym mankamentem skrzyni, być może wycenimy usługę na taką kwotę, że opłaci się naprawiać, a nie regenerować. Często jednak „w praniu” wychodzi, że trzeba będzie dodatkowo wymienić koła zębate i synchronizatory.

– Może zdarzyć się tak, że wymiana kilku nieskomplikowanych elementów będzie kosztować tyle, co jedna a nawet dwie zregenerowane i gotowe do użytku przekładnie – mówi właściciel skrzyniezajac.pl Daniel Zając.

Kiedy konieczna jest regeneracja?

W zależności od warsztatu w skrzyni biegów wymienia się podczas regeneracji wszystkie lub tylko uszkodzone części w skrzyni biegów. W skrzyniezajac.pl wychodzimy z założenia, że wymiana tylko części uszkodzonych lub zużytych nie jest regeneracją. My wymieniamy wszystkie uszkodzone części, ale również obowiązkowo łożyska i uszczelniacze. Zwykle jednak decydujemy się na sprawdzenie i wymianę praktycznie wszystkich elementów – to wyróżnia nas spośród konkurencji. Po takiej wymianie następuje regulacja, która dotyczy nie tylko wszystkich wymienionych elementów, ale i luzów oraz kompleksowe czyszczenie elementów skrzyni biegów.

W Zając Skrzynie zawsze dajemy 12 miesięcy gwarancji na regenerację i 18 miesięcy gwarancji na regeneracje, jeśli robiona jest w naszym warsztacie.

Czy warto u nas kupić skrzynię biegów?

Jeśli nie macie skrzyni do waszego samochodu, możecie spokojnie zdać się na nas. W naszej ofercie mamy ponad 700 różnych modeli skrzyń biegów.

>> sprawdź w wyszukiwarce czy mamy skrzynię dla ciebie <<

Oferowane przez nas przekładnie są kompleksowo zregenerowane (manualne i DSG). Posiadamy na magazynie skrzynie do najpopularniejszych marek aut osobowych i dostawczych. Ponieważ sami te skrzynie regenerujemy, mamy pewność, że każdy ze sprzedawanych przez nas produktów został gruntownie przetestowany pod kątem prawidłowego funkcjonowania, szczelności układów i generowania hałasu.

Jeśli chcecie zamówić regenerację skrzyni na odległość, bo nie jesteście w okolic Zielonej Góry, możecie mieć pewność, że przygotowana od nas skrzynia do wysyłki trafi do waszych rąk na profesjonalnej palecie.

Robimy to dla przyjemności!

W ciągu 15 lat pracy zregenerowaliśmy w Skrzynie Zając ponad 75 000 skrzyń biegów. Pracuje u nas ponad 28 specjalistów, dla których regeneracja skrzyń biegów jest codziennością, ale i pasją. Wiemy, że poprawnie działająca skrzynia biegów stanowi dla kierowcy istotny element, który wpływa na jakość jazdy. Regenerujemy skrzynię z pasji, dla waszej i naszej przyjemności z jazdy!

 

Return to top of page