Skip links

Skrzynie biegów Polkowice – gdzie naprawić?

Warsztatów mechanicznych w Polsce są tysiące, specjalizujących się (w teorii) w naprawie skrzyń biegów dziesiątki, natomiast tych które naprawdę się na tym znają zaledwie kilka. Jednym z nich jesteśmy my – Skrzynie Zając, czyli specjalistyczna naprawa i regeneracja manualnych skrzyń biegów oraz przekładni DSG i S-tronic.

Więc – Dzień dobry 🙂

Niżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji dotyczących naszych usług. Jeśli okażą się niewystarczające zapraszamy do kontaktu (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00).

Polkowice – naprawa skrzyni biegów nie musi odbyć się w Twoim mieście

Naprawą skrzyni biegów zajmujemy się już ponad 15 lat. Naszą działalność zaczynaliśmy co prawda w Niemczech, jednak już od 4 lat działamy również w Polsce. Jednym z efektów rozszerzenia działalności o nowy rynek jest sklep internetowy ze skrzyniami biegów, w którym właśnie czytasz ten tekst.

Jednak to nie jedyny sposób na zakupy w Skrzynie Zając.
Nową skrzynię możesz zdobyć od nas na kilka innych sposobów:

 1. Wspomniany już zakup w sklepie internetowym – po wybraniu odpowiedniego modelu wystarczy kliknąć pod nim “Zamów skrzynię” i wypełnić formularz zamówienia.
  Następnie skrzynia pakowana jest do specjalnego boxu wysyłkowego i transportowana do wybranego przez Ciebie warsztatu mechanicznego.
 2. Zamówienie telefoniczne – nasi konsultanci pomogą Ci wybrać odpowiedni model skrzyni z oferty. Pamiętaj, by przed rozmową przygotować numer VIN. Reszta procesu wygląda analogicznie jak w poprzednim kroku – pakujemy skrzynię, dodajemy do niej prezenty (olej, kubeczki, smyczki itp.), kartę gwarancyjną oraz instrukcję montażu i wysyłamy ją na wskazany adres.
 3. Wymiana na miejscu – a konkretniej w naszym warsztacie w Bytomiu Odrzańskim. W ten sposób nowa skrzynia zostaje zamontowana w Twoim aucie już tego samego dnia. Pamiętaj jednak wcześniej, by umówić się telefonicznie. Mamy kolejki – ale spokojnie, czas oczekiwania od chwili umówienia wizyty nie powinien być dłuższy niż 7 dni 😉 Przy tej formie zakupu wydłużasz też gwarancję (ale o tym za chwilę)

I oto właśnie 3 sposoby, które pozwalają nam dystrybuować nasze skrzynie po całym kraju. W ten sposób zamówiona skrzynia dojedzie do Polkowic w 2 dni od chwili kliknięcia “zamawiam”, a jeśli chcesz wymienić ją w naszym warsztacie wystarczy umówić się na wizytę – do Bytomia Odrzańskiego z Polkowic masz tylko nieco ponad 35 km.

Bo naprawa skrzyni biegów to na tyle złożona dziedzina mechaniki samochodowej, że należy przeprowadzać ją wyłączni w sprawdzonych miejscach.

Naprawa skrzyni biegów to nie taka prosta sprawa – zobacz, jak pracujemy

Jeśli ciągle zastanawiasz, się czy jesteśmy właściwym warsztatem, by powierzyć nam swoją przekładnię, zobacz jak to u nas wygląda:

 • pracujemy na najlepszym, austriackim sprzęcie warsztatowym
 • oferujemy 12 miesięcy pisemnej gwarancji (więcej informacji tutaj), w przy wymianie skrzyni na miejscu, bezpośrednio w naszym warsztacie wydłużamy gwarancję do 18 miesięcy 
 • zatrudniamy 28 mechaników-specjalistów, którzy widzieli już chyba każdą usterkę
 • mamy masę doświadczenia
 • oferujemy darmowy przegląd i wycenę naprawy
 • dostarczamy skrzynię do Ciebie w 1-2 dni robocze
 • a w naszej ofercie gotowych do wysyłki na “JUŻ” jest ponad 2,5 tysiąca skrzyń biegów pasujących do 5,5 tysiąca różnych modeli aut

Naprawa skrzyni – czy na pewno tego chcesz?

– Oczywiście! Przecież dlatego tu jestem!

Tak, rozumiemy. Ale nasze usługi dzielą się na dwa segmenty – naprawę i regenerację.

Wbrew pozorom to dwie różne sprawy. To Ty (i stan w jakim jest obecnie Twoja skrzynia biegów) decydujesz, którą z tych usług będziemy musieli przeprowadzić w Twoim aucie. Już wyjaśniamy.

Regeneracja skrzyni biegów w Polkowicach

W Skrzyniach Zając zajmujemy się wyłącznie pełną regeneracją skrzyń – oznacza to, że każda z regenerowanych przekładni przechodzi w zasadzie kompleksowy proces odnowy, tak by jej stan był możliwie najmocniej zbliżony do tego jak wyglądała i działała w dniu, w którym Twoje auto wyjechało z salonu sprzedaży.

W regeneracji nie uznajemy półśrodków. Musi być idealnie. Regenerując skrzynię u nas możesz być pewny niezawodności jej pracy przez długie lata, co potwierdzamy pisemną gwarancją.

Nasza regeneracja skrzyni biegów to:

 • rozłożenie przekładni na części pierwsze i dokładna weryfikacja każdej z nich
 • wymiana wszystkich uszkodzonych części oraz tych, które w mają szansę niebawem się zużyć
 • wymiana wszystkich łożysk i linek na nowe niezależnie od tego w jakim są stanie
 • regulacja luzów, mycie, malowanie, zabezpieczenie

Proces ten jest zdecydowanie tańszy niż zakup nowej skrzyni…ale i droższy od tradycyjnej naprawy. A to niejedyna różnica…

Na czym polega naprawa skrzyni biegów?

Czym zatem jest naprawa skrzyni biegów?

Napraw skrzyni biegów jest zdecydowanie prostsza od regeneracji – to ingerencja wyłącznie w uszkodzone elementy.

Masz zużyte łożyska? Będą, jak nowe. Zapieczone linki? Problem zniknie. Podczas naprawy skrzyni biegów usuwamy wszystkie usterki wykryte podczas badania wstępnego. To szybka interwencja, która jednak może nie być tak skutecznym rozwiązaniem, jak regeneracja. Ponieważ nie naprawiasz kompleksowo a tylko to, z czym jest największy problem.

Może okazać się też tak, że twoja skrzynia będzie w na tyle kiepskim stanie, że nie będzie możliwości jej naprawy. Wówczas jedynym wyjściem jest regeneracja.

Zastanawiasz się czy Twoja skrzynia nadaje się do regeneracji, czy może jednak tylko naprawy? Odpowiemy na to pytanie podczas darmowego przeglądu w naszym warsztacie w Bytomiu Odrzańskim.

Tak tak – darmowego ; )

Coś stuka, zgrzyta albo buczy podczas zmiany biegów? Chcesz wiedzieć, gdzie leży przyczyna awarii? Sprawdzimy to dla Ciebie bez żadnych dodatkowych kosztów niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na regenerację w naszym warsztacie.

Pamiętaj tylko, że w celu dokonania darmowej weryfikacji usterki musimy przyjrzeć się Twojej skrzyni w naszym warsztacie (więcej informacji tutaj).

Gdzie naprawić skrzynię biegów w Polkowicach?

Już wiesz, że nie musisz robić tego w swoim mieście 😉 Naprawa w Skrzyniach Zając zajmie praktycznie tyle samo czasu, co w Twoim mieście, a dzięki temu zyskujesz pewność naprawdę dobrze wykonanej roboty.

Aby naprawić skrzynię w naszym warsztacie – niezależnie od tego w jakim zakątku Polski akurat mieszkasz – wejdź na stronę https://skrzyniezajac.pl/sklep/ i wypełnij pola w wyszukiwarce “Do jakiego samochodu szukasz skrzyni?”. Czyli:

 • typ przekładni (skrzynia biegów manualna lub DSG)
 • markę auta
 • model auta
 • typ silnika

Twojej skrzyni nie ma na naszej stronie?

Nic się nie martw. To dlatego, że najpewniej nie zdążyliśmy wprowadzić jej jeszcze do oferty online.

Nasz magazyn pełen jest jednak przekładni gotowych do wysyłki już teraz.
Żeby zapytać o dostępność przygotuj nr VIN i wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń do naszego biura obsługi klienta.
Chcesz przyspieszyć otrzymanie informacji o dostępności? Wypełnij poniższe pola, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej, jak to możliwe!

Wysyłając formularza koniecznie uzupełnij pola z danymi kontaktowymi. Odezwiemy się do Ciebie i przedstawiamy możliwości wraz z wyceną.

A w razie dodatkowych pytań po prostu daj nam znać. Jesteśmy do Twojej dyspozycji codziennie do 16:00 (z wyjątkiem weekendów).

Skrzynie biegów Polkowice

Skrzynie Zajac.pl to jeden z największych warsztatów zajmujący się kompleksową naprawą i regeneracją skrzyń biegów na terenie całego kraju. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług bez względu na to gdzie mieszkasz.

Szczegóły i wycena:

telefon: + 48 609 528 582
e-mail: kontakt@skrzyniezajac.pl

Return to top of page